شنبه ٠٤ خرداد ١٣٩٨
لوگوی شرکت لیزینگ دی
 

لیزینگ به عنوان یکی از مهمترین روش های تامین اعتبار در سطح اقتصاد داخلی و بین المللی جایگاه خود را تثبیت نموده است و بخش عمده ای از عملیات مالی و تسهیلات و سرمایه گذاری و تامین مالی در جهان،با استفاده از روش های متنوع لیزینگ صورت می گیرد.

رشد اقتصادی سال 2005، صنعت لیزینگ را به‌عنوان محصول مالی مکمل محصولات بانکی، معرفی کرده است.درواقع لیزینگ توانسته است به‌عنوان منبع مالی میان‌مدت که توانایی حمایت از توسعه بخش‌های مختلف اقتصاد یک کشور را دارد، شناخته شود.

مقدار سرمایه‌گذاری در کالاهای سرمایه‌ای توسط شرکت‌های لیزینگ موجب افزایش اهمیت لیزینگ در اقتصاد جهان شده است.به‌طوری‌که در سال‌های اخیر، اکثر کشورها، لیزینگ را به‌عنوان ابزاری جهت بهبود صنایع و تولید بیشتر، شغل‌های جدید و بهبود وضعیت زندگی مردم به کار گرفته‌اند.با توجه به اهمیت صنعت لیزینگ، بحث شناسایی بازار لیزینگ و ایجاد روند بهبود در آن یکی از بحث‌های مهم در این صنعت است.

امروزه استفاده از لیزینگ در میان تمام صنایع متداول شده است.دلایل متعددی در خصوص این‌که صنعت لیزینگ تا این حد در میان صنایع جایگاه خود را پیدا کرده و به‌سرعت گسترش یافته است، وجود دارد.یکی از این دلایل، مخارج بالای سرمایه‌گذاری در ماشین‌آلات و تجهیزات است که توسط صنایع باید انجام می‌شود.

بنگاه‌های اقتصادی که نمی‌توانند تمام یا بخشی از این مخارج را تأمین کنند، از شرکت‌های لیزینگ کمک می‌گیرند. دلیل دیگری که در خصوص توسعه صنعت لیزینگ عنوان می‌شود، نوآوری‌ها و پیشرفت‌های فنّاوری است که منجر به منسوخ شدن ماشین‌آلات و تجهیزات در دورهای کوتاه‌تر می‌شود.

روش های تامین اعتبارات از طریق لیزینگ بعد از وام های بانکی، اولین روش عمده تامین اعتبارات محسوب میشود. صنعت لیزینگ در ایران از حیث تکامل، علیرغم گذشت نزديك به 40 سال از سابقه فعالیت آن هنوز در مرحله اولیه و شاید بتوان گفت آغازین قرار دارد.در دنیاي امروزه لیزینگ ها از سوی لیزینگ مالی به سمت لیزینگ عملیاتی سوق گرفته اند.

رشد صنعت لیزینگ در ایران نیز طی سال های اخیر بالغ بر 136 درصد رشد داشته است و به نظر می رسد در شرایط کنونی وقت آن رسیده است که شرکت های لیزینگ ایران از سمت و سوی لیزینگ خرد و اقلام بی ارزش و خودرو به سوی اقلام متوسط و کلان و بعضاً لیزینگ دولتی پیش بروند و دررشدوشکوفایی اقتصادی وهمچنین گردش چرخهای صنعت کشور وهمچنین راهسازی وصنایع زیربنایی نقش ارزنده ای درآینده ایفا نمایند.

مطابق آخرين آمارها، سهم ليزينگ از توليد ناخالص داخلي (GDP) در جهان بطور ميانگين حدود 2% مي باشد كه اين رقم در صنعت ليزينگ ايران به سختي به 0.5% مي رسد. لذا انتظار 400 درصدي توسعه اين صنعت در ايران، دور از ذهن نيست.

به طورقطع برای رسیدن به این منظور تجدید قوانین بانک مرکزی علاوه بر تغییر فرهنگ عامه مردم نسبت به لیزینگ ها و همچنین عوض شدن ساختار قانونی مدون مورد نیاز است.

نقشه

تاریخچه

مکان ما بر روی نقشه

آدرس :تهران، شهرک غرب، ایوانک غربی، گل افشان شمالی، خیابان شهید دادمان، پلاک 5، شرکت لیزینگ دی کد پستی: 1469784991
تلفن: 14- 88565610
نمابر: 88565610 داخلی 506
پست الکترونیکی : info@leasingday.ir

تاریخچه شرکت لیزینگ دی

شرکت لیزینگ دی (سهامی خاص) در تاریخ 11 اردیبهشت سال 90 مطابق با قوانین بانک مرکزی تحت شماره 402912 در اداره ثبت شرکت ها و موسسات غیرتجاری تهران با سرمایه 100 میلیارد ریال به ثبت رسیده و مجوز فعالیت شرکت در تاریخ 1390/03/23 از سوی بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران صادر شد تا چشم انداز آتی شرکت در فضای مطلوب تری عملیاتی شود. این شرکت به عنوان یکی از شرکتهای تابعه بانک دی تحت نظارت این بانک فعالیت می¬کند و سهامدار عمده شرکت نیز بانک دی است.